Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

STIV Čertovica

Lyžiarske stredisko STIV Čertovica je situované na juhovýchodných svahoch nad sedlom Čertovica (pri ceste z Brezna na Liptov sa nachádza po ľavej strane) v Nízkych Tatrách. Sedlo Čertovica rozdeľuje pohorie Nízkych Tatier na Ďumbierske a Kráľovohoľské Tatry. Je vynikajúco dostupné vďaka ceste 1. triedy, ktorá spája Horehronie a Liptov. Sedlo je súčasťou hlavnej turistickej magistrály, ktorá vedie celým hrebeňom Nízkych Tatier.

V lyžiarskom stredisku STV Čertovica sú k dispozícii dva vleky vrátane detského a tri zjazdovky strednej a ľahkej obtiažnosti, ktoré sú denne mechanicky upravované. Výhodná lokalita a vysoká nadmorská výška (až 1380 m.n.m.) zabezpečujú dostatok prírodného snehu a dlhú zimnú sezónu. V prípade potreby sú zjazdovky mechanicky zasnežované.

Pre návštevníkov lyžiarskeho strediska STIV Čertovica je k dispozícii ski servis, lyžiarska škola, bistro a bezplatné parkovisko. Stredisko je zaujímavé hlavne pre nádhernú okolitú prírodu, minimálnu čakaciu dobu na vlekoch a rôzne typy cenovo prístupných lyžiarskych lístkov. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na Slovensku lyžovačkou na Čertovici, odporúčame Vám ubytovanie na horehronskej strane sedla Čertovica. Chaty na tejto strane sú výrazne lacnejšie ako ubytovanie priamo v sedle alebo na Liptove.

Pohorie: Nízke Tatry
Min. nadmorská výška: 1238 m.n.m.
Max. nadmorská výška: 1380 m.n.m.
Prepravná kapacita: 1050 osôb za hodinu


Lyžiarske vleky a lanovky
  Typ Počet osôb Dĺžka (m) Kapacita (osôb/h)
Tatrapoma H 100 1 450 900
Detský vlek EPV 300 1 116 150


Zjazdové trate
  Dĺžka (m) Obtiažnosť Prevýšenie (m)
Jednotka 450 126
Voľný terén 550 126
Detský svah 120 25


© 2007 - 2019 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky