Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

Terchová

Obec Terchová sa nachádza 24 km severovýchodne od okresného mesta Žilina v nadmorskej výške 518 metrov, medzi masívmi krivánskej časti Malej Fatry a Kysuckej vrchoviny. Známa je najmä ako rodisko Juraja Jánošíka, najvýznamnejšieho slovenského zbojníka, ktorý žil v 17. storočí.

Obec Terchová je vyhľadávaným strediskom cestovného ruchu nielen v Malej Fatre, ale aj na Slovensku. Vďaka okolitej prírode a najmä Národnému parku Malá Fatra, Terchová plní funkciu základne pre turistické a cykloturistické aktivity. V okolí obce je dostupných približne 280 km značený trás vhodných na turistiku alebo cykloturistiku.

Medzi najznámejšie turistické trasy patria Jánošíkove diery, výstup na Veľký Rozsutec, výstup na Malý Rozsutec, zbojnícky chodník, náučný chodník zbojníckym chotárom, výstupy na Veľký Kriváň Chleb či Poludňový Grúň, prechod cez Kraviarske, výstup na Stoh, prechod cez Boboty a výstup na Sokolie.

Pre milovníkov lyžovania a zimných športov je určené jedno z najznámejších lyžiarskych stredísk na Slovensku - Vrátne Free Time Zone. Počas letnej turistickej sezóny stredisko pôsobí ako centrum letných športových a rekreačných aktivít vo Vrátnej doline.

Okrem športových a turistických aktivít je obec Terchová známa aj ako kultúrne centrum regiónu. Pravidelne sa tu uskutočňuje viacero zaujímavých a veľmi navštevovaných podujatí, napríklad medzinárodný folklórny festival Jánošíkove dni, Cyrilometodské dni, Country fest Rozmarín, hudobný festival Terchovský Budzogáň, preteky gazdovských koní, alebo Majstrovstvá sveta vo varení bryndzových halušiek. Nedomysliteľnou atrakciou Terchovej je Múzeum Juraja Jánošíka.

Vzdialenosti:

Bratislava 225 km
Trnava 180 km
Trenčín 104 km
Nitra 217 km
Žilina 24 km
Banská Bystrica 101 km
Prešov 204 km
Košice 241 km

Chaty a ubytovanie pri obci Terchová v Malej Fatre

Chaty a dovolenka pri obci Terchová v Malej Fatre

© 2007 - 2019 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky