Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

Poráč

Obec Poráč sa nachádza 16 km juhovýchodne od okresného mesta Spišská Nová Ves v Hnileckých vrchoch, ktoré sú súčasťou Slovenského rudohoria. S nadmorskou výškou 778 metrov je Poráč najvyššie položenou obcou v okrese Spišská Nová Ves.

Okolie obce má výrazne členitý charakter s lúkami, pasienkami a lesmi bohatými na lesnú zver a množstvo chránených druhov rastlín. Najznámejším turistickým lákadlom okolia obce je Poráčska dolina, dlhá až 9 km, ktorá vznikla erozívnou činnosťou Poráčskeho potoka. Miestami až 300 metrov hlboký kaňon je dobre viditeľný už pri príchode do obce. Nad Poráčskou dolinou dominuje Červená skala, ktorá poskytuje nádherný polkruhový výhľad do okolia. Poráčskou dolinou vedie prírodovedný a historický náučný chodník stredne tažkej náročnosti.

Obec Poráč vznikla pravdepodobne ako banícka osada. Ťažili sa tu vzácne kovy ako meď a zlato. V novodobej histórii sa tu ťažila ortuť a železná ruda. Ich ťažba bola po roku 1991 utlmená. Okrem baníctva bolo kľúčovou hospodárskou činnosťou pastierstvo.

Rekreačné aktivity okolia obce Poráč sú sústredené do Poráčskej doliny, kde sa nachádza chatová osada s možnosťami ubytovania v chatách. V zimnom období sú tu prevádzkované lyžiarské strediská Ski Poráčska dolina a Ski Poráč Brodok.

Vzdialenosti:

Bratislava 371 km
Trnava 326 km
Trenčín 266 km
Nitra 277 km
Žilina 184 km
Banská Bystrica 159 km
Prešov 68 km
Košice 64 km

Chaty a ubytovanie pri obci Poráč a Poráčskej doline

Chaty a dovolenka pri obci Poráč a Poráčskej doline

© 2007 - 2019 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky