Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

Liptovský Michal

Obec Liptovský Michal sa nachádza v nízkotatranskej časti Liptovskej kotliny pri rieke Váh, v turistickom regióne Liptov. Situovaná je východným smerom, vo vzdialenosti 13 km, od okresného mesta Ružomberok.

Liptovský Michal je malá obec, často slúžiaca ako východisko pre využívanie turistických a rekreačných vymožeností regiónu Liptov. Vo vzdialenosti 1 km od Liptovského Michala sa nachádza stredisková obec Bešeňová, s jedným z najznámejších termálnych kúpalísk - Gino Paradise Bešeňová. Z Liptovského Michala je možné absolvovať cykloturistické výlety do blízkeho i vzdialeného okolia.

V blízkosti obce sa nachádza vodná nádrž Bešeňová, ktorá slúži ako vyrovnávacia vodná nádrž pre vodné dielo Liptovská Mara. Jej rekreačné využitie je obmedzené, nakoľko je tam zakázané kúpanie a rybolov je povolený iba z brehu a aj to iba bez privlastnenia úlovku.

Územie obce bolo pravdepodobne osídlené už v mladšej dobe kamennej (sídlo lužickej kultúry). Počas veľkomoravskej ríše sa tu nachádzalo slovanské sídlisko. Prvá písomná zmienka o obci je z 13. storočia. Pre návštevníkov Liptovského Michala je zaujímavý gotický kostol svätého Michala a drevená zvonica ako pamiatka ľudového staviteľstva zo 17. storočia.

Vzdialenosti:

Bratislava 272 km
Trnava 227 km
Trenčín 155 km
Nitra 178 km
Žilina 73 km
Banská Bystrica 63 km
Prešov 150 km
Košice 187 km

Chaty a ubytovanie pri obci Liptovský Michal neďaleko Gino Paradise Bešeňová

Chaty a dovolenka pri obci Liptovský Michal neďaleko Gino Paradise Bešeňová

© 2007 - 2019 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky