Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

Demänovská Dolina

Demänovská Dolina je obec situovaná v jednej z najznámejších a najnavštevovanejších dolín na Slovensku - v Demänovskej doline. Demänovská dolina je súčasťou pohoria Nízke Tatry nachádzajúca sa probližne 3 km južne od okresného mesta Liptovský Mikuláš. Je súčasťou Národného parku Nízke Tatry a tiahne sa v dĺžke 16 km od hlavného masívu Nízkch Tatier medzi vrcholmi Ďumbier, Chopok, Krúpova hoľa a Dereše smerom do Liptovskej kotliny.

Obec Demänovská Dolina je spájaná najmä s cestovným ruchom a letnými i zimnými rekreačnými aktivitami. Na jej konci je situované najznámejšie lyžiarske stredisko na Slovensku - Jasná Nízke Tatry. Obec je zaujímavá aj pre unikátny Demänovský jaskynný systém, ktorého súčasťou je Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa.

V letnom období si na svoje prídu vyznavači pešej turistiky, cykloturistiky, adrenalínového bicyklovania a sklalolezenia. Okolité atrakcie a rekreačné možnosti regiónu Liptov ponúkajú možnosť jednodňových výletov s návratom späť do ubytovania v Demänovskej Doline.

Nádherná tatranská príroda, unikátne scenérie a množstvo turistických chodníkov umožnili Demänovskej Doline stať sa vyhľadávaným strediskom cestovného ruchu. K dispozíí je tu množstvo ubytovacích možností všetkých typov a kategórií, od luxusných hotelových zariadení, cez chaty, chalupy, drevenice, bungalovy až po ubytovanie v súkromí.

Vzdialenosti:

Bratislava 299 km
Trnava 254 km
Trenčín 179 km
Nitra 206 km
Žilina 99 km
Banská Bystrica 89 km
Prešov 149 km
Košice 185 km

Chaty a ubytovanie v Demänovskej doline

Chaty a ubytovanie v Demänovskej doline

© 2007 - 2019 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky