Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

Kúpele Lúčky

Kúpele Lúčky sa nachádzajú v obci Lúčky pod Chočskými vrchmi na Liptove, iba 14 km od okresného mesta Ružomberok. Kúpele sú situované v nadmorskej výške 621 metrov s priemernou ročnou teplotou vzduchu 4 až 5 stupňov Celzia a relatívnou vlhkosťou 80%. Lokalita je obklopená lesný porastom s prevládajúcim smrekom a zriedkavým výskytom borovice a buku.

Prírodná termálna voda pochádza z dvoch vrtov s teplotou vody 32 a 37 stupňov Celzia. V prirodzenej forme sa využíva vo všetkých bazénoch a kúpeľoch. Je vhodná aj na pitie a je dostupná aj širokej verejnosti, nielen kúpeľným hosťom. Charakterizovaná je ako liečivá, slabo mineralizovaná, síranovo-hydrouhličitanová, vápenato-horečnatá, uhličitá voda, hypotonická, vlažná s obsahom voľného CO2.

Kúpele sa pôvodne špecializovali na liečbu ženských ochorení a onkologických ochorení. V súčasnosti sa venujú aj ochoreniam pohybového ústrojenstva, najmä preventívnej liečbe osteoporózy. Kúpele Lúčky poskytujú výkon fyzioterapeutických úkonov s využitím podpory prírodných liečivých zdrojov.

O liečivýh účinkoch minerálnych prameňov v Lúčkach vedeli miestni obyvatelia už v dávnej minulosti. Prvá písomná zmienka o kúpeľoch v Lúčkach pochádza z roku 1712. Väčší rozvoj kúpeľníctva v Lúčkach však nastal až na prelome 18. a 19. storočia. Novodobý rozvoj kúpeľov začal po ich znárodnení v roku 1950. Postupne boli vybudované nové a moderné liečebné domy Choč a Penzión. V roku 1998 bolo zrekonštruované balneologické oddelenie a v roku 2008 bol do celoročnej prevádzky uvedený nový AQUA-VITAL Park Lúčky.

Ubytovanie a chaty na prenájom pri Kúpeľoch Lúčky na Liptove

Dovolenka a chaty na prenájom pri Kúpeľoch Lúčky na Liptove

© 2007 - 2019 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky