Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

Chalupa v obci Telgárt - A141

      


Poloha:   chalupa v tichej časti obce Telgárt na Horehroní. Obec Telgárt je situovaná na južnej strane Nízkych Tatier pod Kráľovou hoľou (Kráľovohoľská časť Nízkych Tatier).

Popis:   celoročné ubytovanie v jednopodlažnej chalupe pre 10 osôb (9 stálych lôžok + 1 prístelka). K dispozícii je obytná spoločenská izba s teplovzdušným krbom, 2 izby, kompletne vybavená kuchyňa a kúpeľňa s WC.

Chalupa je vykurovaná elektricky - infrapanelmi (každá miestnosť ma svoj termostat), ako aj teplovzdušným krbom s rozvodmi teplého vzduchu, dokurovanie zabezpečujú krbové kachle v izbe a sporák na tuhé palivo v kuchyni. Teplá aj studená pitná voda je dostupná v kuchyni i v sociálnom zariadení (el. bojler 200 litrov). Súčasťou zariadenia chalupy je rádio s CD prehrávačom.

Cenník:    ceny sú uvedené za celú chalupu na jednu noc, spotrebovaná elektrická energia je za doplatok podľa skutočnej spotreby (cena vyplýva z aktuálneho cenníka SSE - k 01.01.2013 je 0,21 €/kWh):
  • letná sezóna: 61,00 € / chalupa na noc
  • zimná sezóna: 72,00 € / chalupa na noc
  • Silvestrovský týždeň: dohodou
Domáci štvornohý miláčik povolený za cenu 2,00 € na deň.

Interiér:   obytná spoločenská izba s teplovzdušným krbom (1 x samostatné lôžko, 1x rozťahovací gauč), 4-lôžková izba (manželská posteľ, 2 x samostatné lôžko), 4-lôžková izba (4 x samostatné lôžko), kuchyňa s jedálenským stolom (sporák na tuhé palivo, el. dvojplatnička, mikrovlnka, varná kanvica, rúra na pečenie, chladnička s výparníkom), kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC.

Exteriér:   exteriér pozostáva zo samostatnej chalupy, hospodárskej budovy a veľkého dvora. Oplotený pozemok, terasa, ohnisko s posedením, záhradný nábytok. Parkovanie pre 3 autá v garáži a pri chalupe.

Rekreácia:
LETO: turistické trasy a cyklotrasy (Nízke Tatry, Kráľova hoľa, Slovenský raj, Muránska planina), krytý bazén (Predná Hora) - 15 km, priehrada Palcmanská Maša (prírodné kúpanie, rybolov, člnkovanie) - 20 km, Aquacity Poprad - 35 km, sauna - 400 m, tenis - 350 m, jazda na koni (Ranč pod Ostrou skalou) - 16 km.

ZIMA: lyžiarske strediská Skicentrum Telgárt (5 vlekov, celková dĺžka zjazdoviek 4,9 km) - 1 km, Ski Vernár - 13 km, Liptovská Teplička - 41 km, bežkárske trate pri chalupe, vlek pre deti (Skicentrum Telgárt) - 1 km.

TURISTICKÉ ATRAKCIE: prameň rieky Hron - 2 km, Múzeum zvoncov (Šumiac) - 8 km, Dobšinská ľadová jaskyňa - 11 km, Náučný chodník Mokrade Hnilca - 11 km, Muránsky hrad - 19 km.

Infraštruktúra:   reštaurácia 350 m, obchod 120 m, pohostinstvo 230 m, pošta 240 m, zastávka autobusu 240 m, vlak (Telgárt) 700 m.

Galéria:
Chalupa v Telgárte na južnej strane Nízkych Tatier 01
Chalupa v Telgárte na južnej strane Nízkych Tatier 02
Chalupa v Telgárte na južnej strane Nízkych Tatier 03
Chalupa v Telgárte na južnej strane Nízkych Tatier 04
Chalupa v Telgárte na južnej strane Nízkych Tatier 05
Chalupa v Telgárte na južnej strane Nízkych Tatier 06
© 2007 - 2018 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky