Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

Zázrivá

Dolnooravská obec Zázrivá sa nachádza na rozhraní Malej Fatry, Kysuckej vrchoviny a Oravskej Magury, v nadmorskej výške cca 600 metrov, cestnou vzdialenosťou 20 km severozápadne od okresného mesta Dolný Kubín. Dominantou obce sú dva vyhliadkové vrcholy Malej Fatry - Veľký Rozsutec (1610 metrov nad morom) a Malý Rozsutec (1343 metrov nad morom).

Zázrivá sa skladá z jedenástich osád, čo je pozostatok pôvodného valaského osídlenia obce. V súčasnom období je to obľúbené dovolenkové a rekreačné miesto s množstvom aktívnych športových ale aj zážitkových možností. Zázrivá je známa veľkým počtom rekreačných chát, chalúp a dreveníc, ktoré sú často poskytované na prenájom ako krátkodobé ubytovanie pre rekreantov.

Počas letného obdobia plní Zázrivá funkciu základne pre outdorové športové aktivity, najmä turistiku a cykloturistiku v Malej Fatre. K dispozícii je množstvo značených chodníkov a trás rôznej obtiažnosti, ktoré sú vhodné pre všetky vekové a výkonnostné kategórie turistov a cykloturistov.

Možné sú výstupy na najznámejšie vyhliadkové vrcholy Veľký Rozsutec, Malý Rozsutec, Minčol, Veľký Fatranský Kriváň, Malý Fatranský Kriváň, Poludňový Grúň, Grúň, alebo Chleb. Najvyhľadávanejšie turistické trasy sú:
  • Zázrivá - Medzirozsutce - Veľký Rozsutec.
  • Zázrivá - Vrátna hrebeňova túra: Zázrivá Biela - Príslop nad Bielou, Medzirozsutce, Veľký Rozsutec, Medziholie, Stoh, Poludňový Grúň, Chleb, Snilovké sedlo, Chata Vrátna.
  • Biely Potok - Jánošíkove diery: Dolné diery, Nové diery, Horné diery.
Najobľúbenejšie cykloturistické trasy pre rekreačných cykloturistov sú:
  • Terchová-Zázrivá-Hoľa (20 km).
  • Terchová-Káčerovci-Hoľa (29 km).
  • Zázrivá-Šípková (10 km.)
  • Terchová-Stará dolina (6 km)
  • Zázrivá - Havrania - Javorisko - Stará hájenka (5km ).
  • Zázrivá - Agroturistika Havrania - Klobučná - Pod hájom - Končitá (8km).
  • Zázrivá Biela rázcestie - Čremoš - Plešivá - Zázrivá (40 km).
Milovníci zimných športov a lyžovania môžu využiť služby niektorého z veľkých lyžiarskych stredísk, ale aj cenovo výhodnejších lokálnych lyžiarskych vlekov nachádzajúcich sa v blízkom okolí. Priamo v Zázrivej je prevádzkované lyžiarske stredisko Ski centrum Kozinec-Zázrivá. V blízkosti Zázrivej sa nachádza viacero známych aj lokálnych lažiarskych stredísk: Pre vyznavačov bežeckého lyžovania sú pripravené upravené bežecké trasy v okolitých väčších lyžiarskych strediskách, alebo je možné využiť prírodné trasy na okolitých lúkach. Na niektorých z nich je vytvorená bežecká stopa miestnymi nadšencami bežeckého lyžovania.

V obci Zázrivá je dostupná kompletná infraštruktúra a služby crstovného ruchu pre návštevníka zameraného na aktívnu a vidiecku dovolenku. Ubytovanie je dostupné v chatách, chalupách a dreveniciach ale aj v hotelových zariadeniach a viacerých penziónoch.

Vzdialenosti:

Bratislava 235 km
Trnava 191 km
Trenčín 115 km
Nitra 183 km
Žilina 34 km
Banská Bystrica 93 km
Prešov 196 km
Košice 232 km

Chaty a ubytovanie pri obci Zázrivá na Orave v Malej Fatre

© 2007 - 2018 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky