Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

Zákopčie

Obec Zákopčie sa nachádza v okrese Čadca, v severo-východnej časti pohoria Javorníky na Kysuciach, v nadmorskej výške od 470 do 875 metrov. Zákopčie je charakteristické roztrúseným osídlením, aktuálne je ich 70, pričom v minulosti ich bývalo okolo 90.

Okolie obce má vrchovinatý až hornatý charakter s lesmi a lúkami bohatými na zverinu a lesné plody. Jednotlivé osady sú poprepájané cestami a chodníčkami, ktoré sú v letnom období s obľubou využívané na cykloturistiku a v zime na bežecké lyžovanie. Vyhľadávanými turistickými cieľmi sú Jakubovský vrch (najvyšší vrchol katastra Zákopčie s nadmorskou výškou 875 metrov), Husárik a Petránky, cez ktoré vedie Javornícky chodník, ktorý je v zimnom období využívaný aj ako bežkárska trať. Známa je aj Beskydsko-javornícka lyžiarska magistrála s dĺžkou až 54 km.

Obec vznikla postupným pretváraním dočasných obydlí voľne kočujúcich valachov na trvalé sídla. Tým začalo valašské osídlenie prerastať do kopaničiarskeho, lebo valasi začali v blízkosti svojich obydlí klčovať lesnaté porasty čím vznikali kopanice s novou poľnohospodárskou pôdou.

Vzdialenosti:

Bratislava 239 km
Trnava 194 km
Trenčín 119 km
Nitra 205 km
Žilina 41 km
Banská Bystrica 129 km
Prešov 259 km
Košice 295 km

Chaty a ubytovanie v Zákopčí na Kysuciach

Chaty a dovolenka v Zákopčí na Kysuciach

© 2007 - 2018 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky