Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

Oščadnica

Oščadnica je obec situovaná približne 9 km od okresného mesta Čadca na Kysuciach, pod masívom vrcholu Veľká Rača (1236 metrov nad morom), ktorý je najvyšším vrcholom pohoria Kysucké Beskydy.

Oščadnica patrí medzi najznámejšie slovenské centrá zimného aj letného turistického ruchu. Charakteristická je prvkami kopaničiarskeho a valašského osídlenia s množstvom pôvodných objektov ľudovej architektúry. Oščadnica je rozložená v doline okolo potoka Oščadničianka a jej súčasťou je 22 osád.

Oščadnica ako rekreačné centrum je vyhľadávonou lokalitou najmä pre lyžiarske stredisko SNOWPARADISE Veľká Rača-Oščadnica, ktoré v letnom období pôsobí ako letné centrum SUNPARADISE Veľká Rača Oščadnica. Priamo v strede obce sa nachádza lyžiarske stredisko Športcentrum Oščadnica.

V okolí Oščadnice je množstvo výborne značených lesných ciest a chodníkov, ktoré sú vhodné na pešiu turistiku i cykloturistiku. Lokalita je vhodná i na zber lesných plodov rastúcich v ihličnatých, prevažne smrekových lesoch.

Vzdialenosti:

Bratislava 228 km
Trnava 175 km
Trenčín 106 km
Nitra 222 km
Žilina 31 km
Banská Bystrica 118 km
Prešov 250 km
Košice 286 km

Chaty a ubytovanie v Oščadnici

© 2007 - 2018 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky