Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

Liptovský Ján

Obec Liptovský Ján sa nachádza v okrese Liptovský Mikuláš v Žilinskom kraji. Situovaná je na začiatku Jánskej doliny, medzi vrchmi Poludnica a Smrekovica, v údolí potoka Štiavnica, v pohorí Nízke Tatry.

Liptovský Ján je vyhľadávaným miestom rekreácie, turistiky a oddychu, najmä pre historickú architektúru, termálne pramene, letné termálne kúpalisko TERMAL Raj, ako aj vynikajúce turistické a cykloturistické podmienky. Novodobá história obce je spätá s Jánskou dolinou, ktorá je jedným z centier rekreaácie a oddychu v Národnom Parku Nízke Tatry. V Jánskej doline je prevádzkované lyžiarske stredisko Ski Javorovica-Jánska dolina.

Okolie obce Liptovský Ján je charakteristickém množstvom ubytovacích kapacít rôznych druhov a kategórií, od hotelového ubytovania, cez chaty, chalupy až po ubytovanie v súkromí. Samotná Jánska dolina je strediskom chatárčenia s množstvom súktromných chát zasadených do lesného prostredia.

Vzdialenosti:

Bratislava 292 km
Trnava 247 km
Trenčín 175 km
Nitra 198 km
Žilina 93 km
Banská Bystrica 84 km
Prešov 143 km
Košice 180 km

Chaty a ubytovanie v Liptovskom Jáne

Chaty a dovolenka v Liptovskom Jáne

© 2007 - 2018 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky