Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

Liptovské Revúce

Liptovské Revúce je obec v okrese Ružomberok a nachádza sa medzi okresným mestom Ružomberok a horským prechodom Donovaly pod vrcholmi Veľkej Fatry . Situovaná je juhozápadným smerom od obce Liptovská Osada vo vzdialenosti približne 5 km, mimo hlavného cestného ťahu Ružomberok - Donovaly.

V Liptovských Revúcach je prevázdkované známe lyžiarske stredisko SKIFUN Liptovské Revúce.

Každoročne sa začiatkom augusta v obci organizuje tradičná súťaž vo varení a jedení bryndzových halušiek "Revúcke bryndzové halušky". Súčasťou programu súťaže sú ukážky tradičnej výroby ovčieho syra, práce remeselníkov, rôzne detské atrakcie a prehliadka Revúckych dolín konským povozom.

Posledný augustový víkend sa uskutočňuje tradičný výstup na vyhliadkový vrchol Ploská s nadmorskou výškou 1531 metrov. Z Liptovských Revúc vedie na Ploskú turistický chodník. Vyhliadkový vrchol Ploská je súčasťou hlavného hrebeňa Veľkej Fatry a je z neho možný kruhový výhľad.

Vzhľadom na priaznivé umiestnenie obce mimo hlavného cestného ťahu a zároveň v jeho blízkosti, pričom obec je obklopená horským prostredím sú Liptovské Revúce vyhľadávaným lokálnym rekreačným centrom s bohatými možnosťami ubytovania. K dispozícii sú chaty, chalupy, drevenice, penzióny a ubytovanie je možné aj súkromí rodinných domov.

Vzdialenosti:

Bratislava 253 km
Trnava 209 km
Trenčín 168 km
Nitra 160 km
Žilina 86 km
Banská Bystrica 46 km
Prešov 179 km
Košice 217 km

Chaty a ubytovanie v Liptovských Revúcach

Chaty a dovolenka v Liptovských Revúcach

© 2007 - 2018 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky