Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

Čierny Balog

Čierny Balog, rázovitá dedinka v srdci Veporských hôr upúta svojich návštevníkov bohatou históriou, významnými rodákmi, kultúrnymi tradíciami i prekrásnou prírodou.

História obce siaha do obdobia 15. storočia, kedy jej údolie osídlili valašský pastieri, ktorí v údolí Čierneho Hronu pásli svoje bohaté stáda. Začiatkom 16. storočia sa história spája s bohatou ťažbou dreva, ktoré tam na pozvanie Habsburského cisára Ferdinanda I. začali ťažiť a spracovávať alpský drevorubači. Tí začali zakladať v Čiernom Balogu osady zvané Handle, ktorých bolo spolu 13. Lokalizované boli v povodí Čierneho Hrona v dĺžke 10 km a zachované sú názvami do dnes. Na ich miestach dnes stoja i tradičné drevenice, zrekonštruované chalupy dýchajúce minulosťou a históriu obce.

V roku 2008 bol pre turistov a návštevníkov tejto malebnej dedinky otvorený Náučný chodník históriou a tradíciami obce Čierny Balog. Chodník vedie od obecného úradu a privedie Vás až do Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline.

Lesnícky skanzen zasadený do krásneho horského prostredia tvorí 73 lesných zastávok na vyše trojkilometrovom úseku. Prirodzené lesné stanovištia ukazujú návštevníkom históriu, súčasnosť ale i budúcnosť lesníctva, doplnené prírodnými dielami umelcov zo skupiny Ekoart. Podrobná prehliadka skanzenu Vám vyplní celodenný program.

Vzdialenosti:

Bratislava 262 km
Trnava 217 km
Trenčín 192 km
Nitra 169 km
Žilina 137 km
Banská Bystrica 53 km
Prešov 169 km
Košice 204 km

Chaty na prenájom a dovolenka v Čiernom Balogu na Horehroní

Chaty na prenájom a dovolenka na Slovensku v Čiernom Balogu na Horehroní

© 2007 - 2018 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky