Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku

Bešeňová

Obec Bešeňová sa nachádza v turisticko-rekreačnej oblasti Liptovská kotlina, pri rieke Váh, medzi okresnými mestami Ružomberok a Liptovský Mikuláš. Administratívne je zaradená do okresu Ružomberok a od okresného mesta je vzdialená 9 km.

Bešeňová je známa najmä kvôli viacerým termálnym prameňom s telotou až 60 stupňov Celzia a bohatou mineralizáciou. Vzhľadom na ich teplotu a výdatnosť patria medzi najkvalitnejšie minerálne pramene na Slovensku.

Priamo v obci je prevádzkované termálne kúpalisko Gino Paradise Bešeňová, ktoré bolo otvorené v roku 1993 pod názvom Thermal park Bešeňová.

Východne od obce sa nachádza vodná nádrž Bešeňová, ktorá slúži ako vyrovnávacia vodná nádrž pre vodné dielo Liptovská Mara. Jej rekreačné využitie je obmedzené, nakoľko je tam zakázané kúpanie a rybolov je povolený iba z brehu a aj to iba bez privlastnenia úlovku.

Neďaleko Bešeňovej sa nachádza lokalita sladkovodných vápencov-travertínov označovaná ako Bešeňovské travertíny. Okolie Bešeňovej je bohaté na minerálne pramene a vyvieračky. Pre ich liečivé účinky sú častým cieľom domácich obyvateľov ale aj turistov. Približne 5 km od Bešeňovej sa nachádza termále jazierko Kalameny, ktoré často slúži ako prírodné termálne kúpalisko.

Prítomnosť termálneho kúpaliska Gino Paradise Bešeňová umožnila rozvoj turisticko-rekreačnej infraštruktúry s dostatkom ubytovacích kapacít v chatách, chalupách, rekreačných domoch a penziónoch rôznych úrovní a kategórií. Podobne aj možnosti stravovania sú dostatočné pre bežného návštevníka obce Bešeňová.

Vzdialenosti:

Bratislava 272 km
Trnava 227 km
Trenčín 155 km
Nitra 178 km
Žilina 73 km
Banská Bystrica 63 km
Prešov 150 km
Košice 187 km

Chaty a ubytovanie pri obci Bešeňová na Liptove

Chaty a dovolenka pri obci Bešeňová na Liptove

© 2007 - 2018 www.SlovenskaDovolenka.sk      Chaty na prenájom - Ubytovanie na Slovensku - Dovolenka na Slovensku      Všeobecné podmienky